Szukaj Według Adresu
Dlaczego warto korzystać z usługi Księgi wieczyste po adresie?
Największa ogólnopolska wyszukiwarka ksiąg wieczystych.
Najlepszy Dostawca danych
Jesteśmy najbardziej zaufanym dostawcą wyszukiwania numerów ksiąg wieczystych. Kompletność naszej bazy szacowana jest na 99,5% ksiąg zgromadzonych w Centralnej Bazy Danych Ksiąg Wieczystych.
Oszczędność czasu 24h/dobę
Usługa "Księgi wieczyste po adresie" to skuteczne narzędzie, które w kilka minut pozwoli Ci dotrzeć do poszukiwanej księgi wieczystej. Dostępne 24h/dobę, 7 dni w tygodniu.
Przyjazny panel użytkownika
Wyszukane przez Ciebie numery KW będą dla Ciebie zapamiętane i zawsze dostępne w specjalnie zaprojektowanym do tego Panelu.
Informacje zawarte w księdze wieczystej
Wszystkie księgi wieczyste posiadają taką samą budowę. Składają się na nią 4 działy oraz Okładka.
Okładka
“Oznaczenie księgi wieczystej” zawiera podstawowe informacje o samym dokumencie. Znajdziemy na niej numer księgi wieczystej, nazwę Sądu Rejonowego wraz z kodem Wydziału Ksiąg Wieczystych, w którym księga została założona. Okładka wskazuje także, jakiego rodzaju nieruchomości lub formy prawa dotyczy dana księga, np. nieruchomość gruntowa, lokal stanowiący odrębną nieruchomość, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu. Dowiemy się z niej również, w wyniku jakiej sytuacji doszło do założenia rejestru, np. założenie księgi wieczystej dla nieruchomości, która wcześniej nie posiadała księgi wieczystej, założenie księgi wieczystej w wyniku wyodrębnienia lokalu, założenie księgi wieczystej w wyniku odłączenia części nieruchomości z innej księgi wieczystej.
Dział I-O
Oznaczenie nieruchomości zawiera szczegółowe dane dotyczące położenia nieruchomości (województwo, powiat, gmina, miejscowość, dzielnica) oraz jej adresu (ulica, numer budynku, numer lokalu). W przypadku księgi wieczystej dla nieruchomości lokalowej - np. mieszkania, dowiemy się m.in. jaki ma ono metraż, z ilu i jakiego rodzaju pomieszczeń się składa, na której kondygnacji jest położone oraz czy posiada pomieszczenia przynależne (np. komórkę lokatorską, piwnicę, miejsce postojowe). W przypadku księgi wieczystej dla nieruchomości gruntowej - działki, dowiemy się m.in. jaki ma ona numer wraz z pełnym identyfikatorem, który precyzyjnie określa jej położenie w terenie, jaki jest numer i nazwa obrębu ewidencyjnego, w obszarze którego położona jest działka, jaka jest jej powierzchnia oraz jaki jest sposób korzystania z działki (np. Działka gruntu, B - tereny mieszkaniowe, Ba - tereny przemysłowe).
Dział I-Sp
Spis praw związanych z własnością zawiera informacje o rodzaju prawa własności, które przysługuje właścicielowi bądź użytkownikowi wieczystemu nieruchomości (np. własność, współwłasność, użytkowanie wieczyste). Dział ten informuje również o wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej czy też ustanowionej służebności gruntowej - jeśli takowe istnieją.
Dział II
Własność daje odpowiedź na pytanie, kto jest właścicielem lub użytkownikiem wieczystym danej nieruchomości. Czy jest nim Skarb Państwa, jednostka samorządu terytorialnego, inna osoba prawna czy też osoba fizyczna. Jeśli jest to osoba fizyczna, poznamy jej imię i nazwisko, imiona rodziców, PESEL (nie zawsze jest podany).
Dział III
Prawa, roszczenia i ograniczenia informuje o tym, czy w stosunku do danej nieruchomości ustanowione są na rzecz osób trzecich jakieś prawa (np. prawo pierwokupu, prawo dzierżawy, prawo dożywocia, służebność osobista mieszkania, prawo przechodu przez działkę), roszczenia (np. roszczenie o przeniesienie własności, roszczenie zawarcia umowy przedwstępnej), ograniczenia w rozporządzaniu nieruchomością (np. sądowy zakaz sprzedaży nieruchomości) czy też ostrzeżenia (np. ostrzeżenie o wszczęciu egzekucji komorniczej z nieruchomości, ostrzeżenie o niezgodności między stanem prawnym nieruchomości ujawnionym w księdze wieczystej, a rzeczywistym stanem prawnym).
Dział IV
Hipoteka zawiera informacje o tym, czy dana nieruchomość jest obciążona hipoteką (może ich być więcej niż jedna). W przypadku, gdy tak jest, księga wieczysta dokładnie wskaże nam, jakiego rodzaju jest to hipoteka (np. umowna, przymusowa), na jaką kwotę i w jakiej walucie. Dowiem się również, jaki jest podmiot udzielający kredytu, pożyczki itp.
Wypróbuj możliwości platformy KsiegiWieczyste.pl
Największa ogólnopolska wyszukiwarka ksiąg wieczystych. Korzystaj z panelu użytkownika i zarządzaj swoimi księgami.
Rozpocznij